Kargo ve İade

Kargo ve İade

Siparişinizi verdikten sonra max 3-5 gün olacak şekilde siparişinizin hazırlanma süresi bulunmaktadır. Kargoya verildikten sonra ise kargo şirketlerinin Türkiye genelindeki sürelerince genellikle 1-3 gün arasında kargolar teslim olmaktadır. Ancak kargo şirketlerinde yaşanan yoğunluk kaynaklı olarak kargo teslimlerinde değişiklikler yaşanabilmektedir.
Alacağınız hiç bir ürün için bir teslimat ücreti bulunmamakta ve ücretsiz teslimat ile yollanmaktadır.
Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi şubenizden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almazsanız siparişiniz bafidica'ya iade edilir. Kargo şubenizi “Siparişlerim“ sayfasında “Kargom Nerede” linkinden öğrenebilirsiniz.
Siparişinizi her zaman kargo görevlisinin yanında kontrol edin. Kargo paketinde veya üründe hasar varsa: Kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” tutturun. Bu tutanakla birlikte bizimle iletişime geçtiğiniz taktirde iade işlemlerini başlatabiliriz.
Bafidica.com'da sadece yurtiçi siparişler karşılanabilmektedir. Ancak Bafidica.co üzerinden yurtdışı siparişlerini verebilirsiniz.
Kargonuzun durumunu "Hesabım -> Siparişler" sekmesi altında "Kargom Nerede" butonuna basarak görebilirsiniz.
Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünün kargosunu teslim aldıktan sonra 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Kargo tesliminizden 15 gün içerisinde bize ulaştığınız taktirde iadenizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
İade süresi elinize ulaştığından itibaren 15 gündür. Tüm iadelerinizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Ürünlerinizi sadece bizim size vereceğimiz kargo firması ile iade edebilirsiniz. Satın aldığınız ürünler kullanılmış, yıpranmış, hasar görmüş bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz. Eğer üründe bulunan hasar kargo firmasına bağlı, kargodan o şekilde geldi ise kargoyu teslim almadan kargo görevlisinin yanında "Durum Tespit Tutanağı" tutulmalı ve bu şekilde iade edilmelidir.
İade kargo masrafları müşteri tarafına yansıtılmaz ancak bizim tarafımızdan sağlanan kargo firması aracılığı ile tarafımıza yollanmalıdır.
İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir: Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. Ürün iade şartlarına uygunsa max 10-15 gün içerisinde bizim tarafımızdan iade süreci tamamlanır. Ancak iade edilen tutarın geçişleri bankalar tarafından farklılık gösterilebilir. Ürün iade şartlarına uygun değilse sizinle iletişime geçirilerek siparişiniz adresinize geri gönderilir.
Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten, mobilden, sanal yollarla satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür. 15 günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.